Indie

Moje první oficiální cesta za hranice Československa vedla v roce 1994 do Indie /spolu s Nepálem/, protože pro „chudou studentku“ byla levná a přitom velmi exotická Indie ideální volbou pro první samostatné výpravy do světa. Jako „baťůžkář“ jsem v Indii strávila dohromady asi půl roku a poznala tak mnohá zdejší města a historické památky, ale nejvíc mě to samozřejmě táhlo do hor, kde jsem prošla některé známé i méně známé trekové trasy. V roce 1997 jsem potom při další cestě do Indie zvolila pozemní cestu přes Turecko, Írán a Pákistán. Byly to cesty velmi objevné a dobrodružné. Později jsem začala do Indie doprovázet turistické výpravy.

Jaké akce Vám zde mohu nabídnout?

1/ Poznávací okruh Indií

Indie není geograficky a kulturně jednotnou zemí, ale úžasně pestrým a rozmanitým subkontinentem. Naleznete tu nesmírně zajímavou a různorodou přírodu a krajinu, stejně jako společnost, zvyky, architekturu a náboženství. Nelze poznat Indii během jedné návštěvy. Nabízím proto sestavení programu na míru podle Vašich zájmů a přání. Navrhuji kombinaci návštěv důležitých historických památek s vycházkami po národních parcích.

2/ Treking v indickém Himálaji

Treky v indickém Himálaji jsou mnohem divočejší než v Nepálu – nejsou zdaleka tolik navštěvované cizinci a je tu mnohem menší osídlení, na mnoha místech v horách lidé vůbec nežijí. Proto je treking v této oblasti mnohem náročnější a musíme se spoléhat ve všem většinou jen sami na sebe. Odměnou nám bude nádherná velehorská příroda a spousta dobrodružných zážitků. Oblasti treků podle dohody a Vaší zdatnosti. Nabízím tyto oblasti:Himáčalpradéš, Kašmír, Ladákh /tzv. Malý Tibet/, Zanskár /jeden z nejkrásnějších treků v Indii/,Uttarpradéš /k pramenům Gangy, k hoře Nandá Déví/.

 

+420 731 020 456 htomsova@seznam.cz