Kalendář akcí

Bližší informace o připravovaných akcích Vám samozřejmě ráda sdělím – ozvěte se!

U akcí, které průvodcuji pro cestovní kanceláře, může dojít k změnám /zájezd se zruší pro nedostatek zájemců nebo mě z organizačních důvodů pošlou na jiný zájezd/, které ne vždy stačím včas aktualizovat. Lepší je proto se na tyto akce hlásit přes mě, budu tak mít možnost vše ohlídat a včas Vás o případných změnách informovat.

Mé vlastní akce je možné podle dohody přizpůsobit do velké míry zájmům a možnostem účastníků. Také uvítám Vaše podněty pro další výpravy, které jistě můžeme společně uskutečnit. Těším se na Vás!

Akce v roce 2023:

Únor 2023

17.2.-26.2. Zimní Island /10 dní/ – vlastní akce Hanané. Výlety za přírodou zimního Islandu s krátkými vycházkami, pozorováním polární záře a koupáním v termálech – vynikající odpočinek. Ubytování v útulných chatách s vlastní koupelnou, cestování mikrobusem v malé skupině. Obsazeno

Březen 2023

24.3.-3.4. Turistika na Madeiře /11 dní/ – vlastní akce Hanané. Každý den výlety mikrobusem s kvalitními jednodenními túrami nalehko. Túry budou různě náročné, lze je vždy přizpůsobit zájmům a zdatnosti účastníků. Trasy vedou převážně podél vodních kanálů, tzv levád, nádhernou krajinou plnou bujné vegetace s dalekými výhledy. Vozem i pěšky se vydáme na nejvyšší vrcholy Madeiry, krátce navštívíme i hlavní město Funchal a občas se zastavíme na vykoupání v moři. Ubytování na jednom místě v apartmánech na pobřeží (dvoulůžkovépokoje). Obsazeno

Duben 2023

5.4.-10.4. Velikonoce na Islandu /6 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Poznávání Islandu v období probouzejícího se jara, kontrasty geotermálních jevů a zasněžené krajiny, krátké vycházky, koupání v termálech. Ubytování v komfortních chatkách se snídaní, malá skupina.

28.4.-8.5. Turistika v Andalusii /11 dní/ – vlastní akce Hanané. Kvalitní jednodenní túry v přírodně atraktivních místech jižního Španělska nalehko. Cestování mikrobusem, ubytování na jednom místě v privátní vile na pobřeží (dvoulůžkové pokoje). Obsazeno

Červen 2023

3.6.-11.6. Island /9 dní/ – ve spolupráci s CK Avetour. Okruh celým ostrovem s návštěvou jedinečných přírodních skvostů. Ubytování v hotelech a soukromých domech, cestování mikrobusem v malé skupině. Obsazeno.

19.6.-28.6. Tajemné Skotsko /10 dní/ – ve spolupráci s CK Royal. Akce je určena pro uzavřenou skupinu. Obsazeno.

Červenec 2023

2.7.-13.7. Island všemi smysly /12 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope. Program obsahuje i návštěvu míst, kam se moc často nejezdí /mj. poloostrov Snaefellsnes a severozápadní fjordy, Vestmannaeyarské ostrovy a další/. Cestovat budeme po vnitrozemí terénním mikrobusem a hodně toho i nachodíme, také se vykoupeme v horkých pramenech. Noclehy v penzionech a ubytovnách se snídaní.

16.7.-23.7. Losími a sobími stezkami do norských hor /8 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope. Kvalitní túrky v nádherné norské přírodě – hory, jezera, divoké řeky, fjordy, hluboké lesy, možnost raftingu a safari za pižmoni. Ubytování v hostelu (dvoulůžkové pokoje) v přírodním prostředí se snídaněmi, možnost večeří.

30.7.-8.8. Vodopády, ledovce a fjordy Norska /10 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope. Náročnější vícehodinové túry se budou střídat s krátkými vycházkami a odpočinkovými poznávacími dny. Nádherná divoká příroda v kombinaci s návštěvou hlavního města Oslo. Ubytování v chatkách.

Srpen 2023

13.8.-19.8. Romantické putování finskou divočinou /7 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope. Trek nádhernou divokou, do podzimních barev se chystající přírodou, nenáročným terénem nalehko a komforně s ubytováním v chatách a s plnou penzí v ceně! Obsazeno.

23.8.-27.8. Za polární září na Island /5 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope. Poznávání Islandu v období přicházejícího barevného podzimu s výletem do Duhových hor ve vnitrozemí a koupáním v termálech. Za jasných nocí budeme vyhlížet polární záři. Ubytování v hotelu se snídaní, cestování mikrobusem v malé skupince.

Září 2023

7.9.-14.9. Azorské ostrovy /8 dní/ – ve spolupráci s CK Čedok. Atraktivní okruh po vulkanických ostrovech Saõ Miguel a Terceira. Čekají nás nádherné vyhlídky, krátké vycházky, návštěvy místních vesniček a pamětihodností, koupání i ochutnávky místních dobrot. Ubytování v hotelu se snídaní, 3x oběd, možnost večeří za příplatek.

16.9.-24.9. Wales Grand Tour /9 dní/– ve spolupráci s CK Royal. Akce je určena pro uzavřenou skupinu. Obsazeno.

Říjen 2023

1.10.-7.10. Indický trojúhelník /7 dní/ – ve spolupráci s CK Čedok. Návštěva nejproslulejších památek severní Indie včetně slavného Taj Mahalu. Kontrasty současné Indie, rušná města a tržiště, tajuplné historické stavby, jízda rikšou i na slonovi, indická kuchyně. Noclehy v hotelech se snídaní, 2x oběd.

19.10.-28.10. Sardínie /10 dní/ – vlastní akce Hanané. Přírodní krásy a zajímavosti Sardínie s turistikou. Letecky, cestování na místě mikrobusem, nocleh v apartmánech. Obsazeno

Listopad 2023

27.11.-8.12. Velký okruh po Chile /12 dní/ – ve spolupráci s CK Čedok. Velká cesta od severu po jih po přírodních i kulturních zajímavostech Chile, od pouště Atacama až po jižní Patagonii. Cestování letadlem, lodí, autobusem, mikrobusem v malé skupině. Ubytování v hotelech se snídaní.

Prosinec 2023

25.12.-2.1.´24 Menorka /9 dní/ – vlastní akce Hanané. Pěší túrky, pláže, prehistorické památky – pohodové strávení vánočních svátků v partě fajn lidí. Obsazeno

Akce plánované v roce 2024:

Únor 2024

cca 17.2.-2.3. Národní parky Kostariky – pro pokročilé /15 dní/ – vlastní akce Hanané. Akce je určena zejména pro ty, kteří již v Kostarice byli a rádi by se na některá místa znovu vrátili a zároveň chtějí poznat i místa nová. Znovu se vrátíme na pobřeží Pacifiku i Karibiku, ale hlavním cílem bude národní park Corcovado s nejzachovalejším původním tropickým pralesem a hojností divokých zvířat.

Březen/duben 2024

24.3.-3.4. Nepál – poznání pro každého /11 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope. Bývalá královská města a jejich historické památky, budhistické a hinduistické chrámy, sloní safari v národním parku Chitwan, možnost vyhlídkového letu k Mount Everestu, plavby na jezeru či vyjížďky na kole. Pozor – jedná se o zájezd bez horské turistiky! Malá skupina, ubytování v hotelech se snídaní.

Duben/květen 2024

cca 26.4.-5.5. Turistika ve Skotsku /10 dní/ – vlastní akce Hanané. Nádherná jarní příroda Skotska s kvalitními jednodenními túrkami. Letecky, na místě cestování mikrobusem, noclehy v hostelech a penzionech.

cca 11.5.-25.5. Ornitologická exkurze na Island /15 dní/ – vlastní akce Hanané. Cílem bude pozorování a fotografování bohaté ornitofauny Islandu na nejzajímavějších ptačích lokalitách východní poloviny Islandu (mj. jezero Mývatn, poloostrov Langanes, ostrov Heimaey). Cestování mikrobusem, spaní ve stanech.

Říjen 2024

25.10.-3.11. Portugalsko s turistikou /10 dní/ – vlastní akce Hanané. Túrky horské i pobřežní proložené tu a tam nějakou zajímavou historickou památkou. Malá skupina.

Akce v roce 2022:

Červenec 2022

3.7.-14.7. Island všemi smysly /12 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Program obsahuje i návštěvu míst, kam se moc často nejezdí /mj. poloostrov Snaefellsnes a severozápadní fjordy, Vestmannaeyarské ostrovy a další/. Cestovat budeme po vnitrozemí terénním mikrobusem a hodně toho i nachodíme, také se vykoupeme v horkých pramenech. Noclehy v penzionech a ubytovnách se snídaní.

19.7.-26.7. Losími a sobími stezkami do norských hor /8 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope. Kvalitní túrky v nádherné norské přírodě – hory, jezera, divoké řeky, fjordy, hluboké lesy, ubytování se snídaní.

28.7.-5.8. Vodopády, ledovce a fjordy Norska /9 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope. Náročnější vícehodinové túry se budou střídat s krátkými vycházkami a odpočinkovými poznávacími dny. Nádherná divoká příroda v kombinaci s městy Oslo a Bergen. Ubytování v chatkách.

Srpen 2022

13.8.-21.8. Nejznámější místa Islandu /9 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope. Procestujeme to nejzajímavější z jihozápadního Islandu včetně vulkanických Vestmanneyarských ostrovů a ledovcového jezera Jokulsárlón. Koupání v horkých pramenech, možnost výpravy za velrybami. Pohodlný zájezd s ubytováním v komfortních chatkách na jednom místě po celou dobu, s polopenzí.

27.8.-3.9. Romantické putování finskou divočinou /8 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope. Týdenní trek nádhernou divokou, do podzimních barev se chystající přírodou, nenáročným terénem nalehko a komforně s ubytováním v chatách a s plnou penzí v ceně!

Září 2022

8.9.-11.9. To nejlepší z Oslo + příroda oblasti Nordmarka /4 dny/ – ve spolupráci s CK Radynacestu. Prodloužený víkend s návštěvou všech důležitých míst v hlavním městě Norska, navíc s pěším výletem do přírody. Letecky, ubytování v hotelu se snídaní.

23.9.-3.10. Madeira – ostrovní ráj s turistikou /11 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope. Klidné procházky po levádách i náročnější horské výšlapy v nitru madeirských hor, koupání v Atlantiku, skvělá gastronomie. Ubytování v hotelech se snídaní, malá skupina.

Říjen 2022

20.10.-30.10. Provence a Azurové pobřeží /11 dní/ – vlastní akce Hanané. Pohodová turistika na nejkrásnějších místech jižní Francie – mj. ornitologická oblast Camargue, kaňony Ardeche a Verdon, pobřežní útesy a zálivy Calanques. Letecky, noclehy v apartmánech a chatách, cestování mikrobusem. Obsazeno

 

Akce v roce 2021:

Červenec 

3.7.-8.7. Island – gejzíry, aktivní sopka a čerstvá láva /6 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Návštěva nejzajímavějších míst jihozápadního Islandu se zlatým hřebem zájezdu – výstupem k aktuálně činné sopce. Ubytování v komfortním hotelu s výhledem na sopku! Polopenze, malá skupina.

10.7.-15.7. Island – gejzíry, aktivní sopka a čerstvá láva /6 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Návštěva nejzajímavějších míst jihozápadního Islandu se zlatým hřebem zájezdu – výstupem k aktuálně činné sopce. Ubytování v komfortním hotelu s výhledem na sopku! Polopenze, malá skupina.

Srpen

9.8.-15.8. Sedm divů Islandu /7 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Pohodové poznávání nejkrásnějších míst islandského jihozápadu s vycházkou v Duhových horách a výletem na Vestmanneyarské ostrovy. Ubytování v příjemných chatkách, možnost polopenze.

14.8.-19.8. Island – gejzíry, aktivní sopka a čerstvá láva /6 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Návštěva nejzajímavějších míst jihozápadního Islandu se zlatým hřebem zájezdu – výstupem k aktuálně činné sopce. Ubytování v komfortním hotelu s výhledem na sopku! Polopenze, malá skupina.

Akce v roce 2020:

Únor/březen

22.2.-7.3. Národní parky Kostariky /15 dní/ – vlastní akce Hanané. Návštěvy národních parků, jednodenní vycházky nádhernou exotickou přírodou, pozorování a fotografování divokých zvířat, odpočinek na plážích Pacifiku a Karibiku a v horkých pramenech, adrenalin při tarzaningu. Tropické pralesy s mangrovovými porosty, horský mlžný les, sopky s termálními prameny, korálové útesy, tropická fauna a flóra. Akci zvládnou všichni. OBSAZENO

27.3.-5.4. Andalusie /10 dní/ – vlastní akce Hanané. Kvalitní jednodenní túry v přírodně atraktivních místech jižního Španělska nalehko. Cestování mikrobusem, ubytování na jednom místě v apartmánech. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

Duben 2020

9.4.-13.4. Velikonoce na Islandu /5 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Pohodové poznávání jihozápadního Islandu v období probouzejícího se jara pod polárním kruhem. Letecky, ubytování v komfortních chatách, v malé skupině. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

Květen 2020

7.5.-12.5. To nejkrásnější z Islandu /6 dní/ – ve spolupráci s CK Grand Travel. Komfortní poznávání jihozápadního Islandu v období jarní svěžesti. Ubytování v hotelu se snídaní. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

22.5.-25.5. To nejlepší z Oslo + příroda oblasti Nordmarka /4 dny/ – ve spolupráci s CK Radynacestu. Prodloužený víkend s návštěvou všech důležitých míst v hlavním městě Norska, navíc s pěším výletem do přírody. Letecky, ubytování v hotelu se snídaní. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

28.5.-2.6. Západní Grónsko – Ilulissat /6 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Přelet nad arktickou pustinou, plavby kolem ledovců s odlamujícími se krami, návštěva místní rodiny a mnoho dalšího na největším ostrově světa. Ubytování v hotelu se snídaní. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

Červen 2020

5.6.-9.6. Lofoty /5 dní/ – ve spolupráci s CK Grand Travel. Prodloužený víkend na malebném Lofotském souostroví na dalekém norském severu v období dlouhých dní, kdy slunce nezapadá a příroda je nádherně svěží. Ubytování v hotelu se snídaní. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

19.6.-29.6. Madeira – turistika /11 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Klidné procházky podél levád i náročnější výšlapy do nitra horského masívu uvnitř nádherného ostrova s rozmanitou krajinou a bujnou vegetací i koupání v Atlantiku.  Noclehy postupně na dvou místech v hotelu se snídaní. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

Červenec 2010

1.7.-10.7. Nekonečné retro norských fjordů a vodopádů /10 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Parádní zájezd do nádherné norské přírody s kvalitními túrkami po horách, k ledovcům a vodopádům. Do Norska autobusem a trajektem, zpátky domů letecky. Ubytování v chatkách v krásném prostředí a navíc s tábornickou polopenzí. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

20.7.-26.7. Sedm divů Islandu /7 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Pohodové poznávání nejkrásnějších míst islandského jihozápadu s vycházkou v Duhových horách a výletem na Vestmanneyarské ostrovy. Ubytování v hotelu s polopenzí. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

26.7.-3.8. Půldenní túry islandskou krajinou /9 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Zájezd pro všechny turisty, kteří chtějí co nejvíce času strávit kvalitními pěšími túrkami v barevných horách, okolo sopek, dravých řek a vodopádů, ale taky se koupat v přírodních teplých pramenech. Ubytovny a hostely, menší skupina. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

Srpen 2020

31.7.-9.8. Nekonečné retro norských fjordů a vodopádů /10 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Parádní zájezd do nádherné norské přírody s kvalitními túrkami po horách, k ledovcům a vodopádům. Do Norska autobusem a trajektem, zpátky domů letecky. Ubytování v chatkách v krásném prostředí a navíc s tábornickou polopenzí. JEDE SE!

7.8.-14.8. Madeira – turistika, poznávání a koupání /8 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Klidné procházky podél levád i náročnější výšlapy do nitra horského masívu uvnitř nádherného ostrova s rozmanitou krajinou a bujnou vegetací i koupání v Atlantiku.  Noclehy postupně na dvou místech v hotelu se snídaní. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

15.8.-30.8. Turistika v Norsku /15 dní/ – vlastní akce Hanané. Nejkrásnější túry přírodou jižního Norska v době přicházejícího podzimu. Letecky, na místě cestování mikrobusem, denně kvalitní túrky nalehko, spaní ve vlastních stanech. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

Září 2020

11.9.-14.9. To nejlepší z Oslo + příroda oblasti Nordmarka /4 dny/ – ve spolupráci s CK Radynacestu. Prodloužený víkend s návštěvou všech důležitých míst v hlavním městě Norska, navíc s pěším výletem do přírody. Letecky, ubytování v hotelu se snídaní. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

17.9.-22.9. To nejkrásnější z Islandu /6 dní/ – ve spolupráci s CK Grand Travel. Komfortní poznávání jihozápadního Islandu v podzimním období, kdy je příroda nádherně vybarvená a zároveň se nabízí šance na pozorování polární záře. Ubytování v hotelu se snídaní. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

24.9.-29.9. Za polární září na Island /6 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Komfortní poznávání jihozápadního Islandu v podzimním období, kdy je příroda nádherně vybarvená a zároveň se nabízí šance na pozorování polární záře. Ubytování v hotelu se snídaní. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

Říjen 2020

10.10.-17.10. To nejlepší z Andalusie + Gibraltar + moře /8 dní/ – ve spolupráci s CK Radynacestu. Procházky po přírodě a poznávání památek, ubytování v hotelu na pobřeží se snídaní. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

23.10.-1.11. Sardínie /10 dní/ – vlastní akce Hanané. Přírodní krásy a zajímavosti Sardínie s turistikou. Letecky, cestování na místě mikrobusem, nocleh na jednom místě v penzionu. ZRUŠENO – KORONAVIRUS

 

Akce v roce 2019:

Únor 2019

16.2.-2.3. Národní parky Kostariky /15 dní/ – vlastní akce Hanané. Návštěvy národních parků, jednodenní vycházky nádhernou exotickou přírodou, pozorování a fotografování divokých zvířat, odpočinek na plážích Pacifiku a Karibiku a v horkých pramenech, adrenalin při raftingu či tarzaningu. Tropické pralesy s mangrovovými porosty, horský mlžný les, sopky s termálními prameny, korálové útesy, tropická fauna a flóra. Akci zvládnou všichni.

Březen 2019

8.3.-13.3. Lofoty v zimě /6 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Pohodové poznávání přírody i kultury nádherných Lofotských ostrovů v období končící zimy s velkou šancí na pozorování polární záře. Letecky, s ubytováním v pohodlných chatách, možnost snídaní.

26.3. Přednáška o Islandu – koná se od 18 hodin v Kolíně, na adrese Městský společenský dům v Kolíně, ul. Zámecká 109

Duben 2019

18.4.-22.4. Velikonoce na Islandu /5 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Pohodové poznávání jihozápadního Islandu v období probouzejícího se jara pod polárním kruhem. Letecky, ubytování v komfortních chatách, v malé skupině.

25.4.-29.4. To nejkrásnější z Islandu /5 dní/ – ve spolupráci s CK Grand Travel. Určeno pro uzavřenou skupinu.

Květen 2019

1.5.-5.5. To nejkrásnější z Islandu /5 dní/ – ve spolupráci s CK Grand Travel. Určeno pro uzavřenou skupinu.

16.5.-26.5. Treking v Chorvatsku /11 dní/ – vlastní akce Hanané.  Náročná turistika v chorvatském Velebitu.

31.5.-3.6. To nejlepší z Oslo + příroda oblasti Nordmarka /4 dny/ – ve spolupráci s CK Radynacestu. Prodloužený víkend s návštěvou všech důležitých míst v hlavním městě Norska, navíc s pěším výletem do přírody. Letecky, ubytování v hotelu se snídaní.

Červen 2019

15.6.-22.6. Kanada – Niagara, Ontario a divoká příroda /8 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Pohodová ochutnávka východní Kanady v oblasti Velkých jezer. Cestování mikrobusem v malé skupině, ubytování v motelech a chatách.

Červenec 2019

1.7.-14.7. Výprava do nitra Islandu /14 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Kvalitní turistika v atraktivních termálních, vulkanických a ledovcových končinách islandského vnitrozemí. Letecky tam i zpět, cestování terénním autobusem, noclehy ve vlastních stanech. Malá skupina.

22.7.-28.7. Sedm divů Islandu /7 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Pohodové poznávání nejkrásnějších míst islandského jihozápadu s vycházkou v Duhových horách a výletem na Vestmanneyarské ostrovy. Ubytování v komfortních chatkách se snídaní.

29.7.-9.8. Island všemi smysly /12 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Program obsahuje i návštěvu míst, kam se moc často nejezdí /mj. poloostrov Snaefellsnes a severozápadní fjordy, Vestmannaeyarské ostrovy a další/. Cestovat budeme po vnitrozemí terénním mikrobusem a hodně toho i nachodíme, také se vykoupeme v horkých pramenech. Noclehy v penzionech a ubytovnách se snídaní.

Srpen 2019

15.8.-25.8. Vodopády a ledovce Norska /11 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Pohodové poznávání přírodních krás Norska s kvalitní turistikou. Doprava autobusem, ubytování v chatkách, s polopenzí. Možnost zvolit variantu s leteckou dopravou.

Září 2019

13.9.-16.9. To nejlepší z Oslo + příroda oblasti Nordmarka /4 dny/ – ve spolupráci s CK Radynacestu. Prodloužený víkend s návštěvou všech důležitých míst v hlavním městě Norska, navíc s pěším výletem do přírody. Letecky, ubytování v hotelu se snídaní.

19.9.-24.9. To nejkrásnější z Islandu /6 dní/ – ve spolupráci s CK Grand Travel.

Říjen 2019

12.10.-19.10. To nejlepší z Andalusie + Gibraltar + moře /8 dní/ – ve spolupráci s CK Radynacestu. Procházky po přírodě, poznávání památek i lenošení na pláži v jednom. Ubytování v hotelu na pobřeží se snídaní.

Listopad 2019

9.11.-17.11. Turistika na Tenerife /9 dní/ – vlastní akce Hanané. Každý den krásné pěší túry po největším z Kanárských ostrovů. Subtropické pobřeží, starobylý vavřínový les, divoké horské soutěsky, rozmanité skalní formace i vulkanická krajina obklopující nejvyšší horu Španělska, sopku Pico del Teide. Ubytování pod střechou, doprava na místě mikrobusem. Túry budou přizpůsobeny zájmům a schopnostem účastníků. 1 místo volné!

Prosinec 2019

Vánoce a Nový rok na Mallorce – vlastní akce Hanané s přáteli a příznivci. Kvalitní jednodenní túry v přírodně atraktivních místech Mallorky nalehko. Cestování mikrobusem, ubytování na jednom místě v privátní vile. 1 místo volné /pro muže/!

2018

Leden  2018

6.1.-23.1. Treking v Ohňové zemi /18 dní/– vlastní akce Hanané. Pěšky prochodíme divočinu v nejjižnější části světa, odpočineme si od všech negativ civilizace, splyneme s přírodou, budeme pozorovat bobry, kondory a jinou zvířenu, občas zmokneme, někdy nás vítr uvězní ve stanech. Uděláme něco pro zdraví fyzické i psychické, zlepšíme si kondici. Akce je určena pro zkušené, zdatné a vytrvalé turisty, kteří jsou schopni několik dní za sebou chodit náročným terénem s těžkým batohem. OBSAZENO

Březen 2018

28.3.-1.4. Velikonoce na Islandu, termály a polární záře /5 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Pohodové poznávání jihozápadního Islandu v období probouzejícího se jara pod polárním kruhem. Přímým letem z Prahy, v malé skupině.

Duben 2018

14.4. Národní parky Kostariky – přednáška s promítáním fotografií. Koná se od 17 hodin v čajovně Setkání, ul. Vojtěšská 2, Praha 1

19.4.-22.4. Islandská pohlednice /4 dny/ – ve spolupráci s CK FIRO-tour. Prodloužený víkend na Islandu. Ubytování v hotelu se snídaní.

Květen  2018

13.5.-27.5. Ornitologická exkurze na Island /15 dní/ – vlastní akce Hanané. Cílem bude pozorování a fotografování bohaté ornitofauny Islandu na nejzajímavějších zdejších ptačích lokalitách. Akce se zúčastní i profesionální fotograf, který má z minulých výprav na Island vytipovaná ta nejlepší místa pro nejúžasnější záběry. Cestování mikrobusem, spaní ve stanech. OBSAZENO

Červen 2018

1.6.-4.6. To nejlepší z Oslo + příroda oblasti Nordmarka /4 dny/ – ve spolupráci s CK Radynacestu. Prodloužený víkend s návštěvou všech důležitých míst v hlavním městě Norska, navíc s pěším výletem do přírody. Letecky, ubytování v hotelu se snídaní.

11.6.-18.6. Madeira – dovolená v ráji /8 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Každý den pohodové pěší túry po levádách ostrovní perly Atlantiku. Ubytování v hotelu se snídaní, cestování mikrobusem v malé skupině.

Červenec 2018

2.7.-13.7. Island všemi smysly /12 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Program obsahuje i návštěvu míst, kam se moc často nejezdí /mj. poloostrov Snaefellsnes a severozápadní fjordy, Vestmannaeyarské ostrovy a další/. Cestovat budeme po vnitrozemí terénním mikrobusem a hodně toho i nachodíme, také se vykoupeme v horkých pramenech. Noclehy v penzionech a ubytovnách se snídaní. Garance malé skupiny. OBSAZENO

23.7.-7.8. Výprava do nitra Islandu /16 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Kvalitní turistika v atraktivních termálních, vulkanických a ledovcových končinách islandského vnitrozemí. Letecky tam i zpět, cestování terénním autobusem, noclehy ve vlastních stanech.

Srpen 2018

10.8.-17.8. Skotsko a Orknejské ostrovy /8 dní/ – ve spolupráci s Via Optima a  CK Periscope Skandinávie. Poznávací zájezd po nejzajímavějších místech Skotska kombinující návštěvy historických hradů a dalších památek s procházkami přírodou. Noclehy v hotelech s polopenzí. Pro uzavřenou skupinu. OBSAZENO

19.8.-26.8. Losí a trolí stezky /8 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Poklidný zájezd s ubytováním na jednom místě . Střídat se budou výlety do okolních pohoří s procházkami v lesích v okolí ledovcové řeky Sjoa. Ideální termín pro houbaře a fotografy.

Září 2018

22.9.-29.9. To nejlepší z Andalusie + Gibraltar + moře /8 dní/ – ve spolupráci s CK Radynacestu. Procházky po přírodě, poznávání památek i lenošení na pláži v jednom. Ubytování v hotelu na pobřeží se snídaní.

Říjen 2018

4.10.-16.10. Peru – Bolívie – Argentina /13 dní/ – ve spolupráci s Via Optima. Nejznámější památky i úchvatná příroda bývalé incké říše. Akce je určena pro uzavřenou skupinu.

26.10.-4.11. Korsika s turistikou /10 dní/ – vlastní akce Hanané. Každý den výlety mikrobusem s kvalitními jednodenními túrami nalehko. Túry budou různě náročné, lze je vždy přizpůsobit zájmům a zdatnosti účastníků. Letecky, ubytování pod střechou na jednom místě po celou dobu.

26.11. Korsika – přednáška s promítáním fotografií. Koná se v Nelahozevsi, ul. Zagarolská 313, od 16 hodin.

2017

Leden 2017

26.1. Island – přednáška s promítáním fotografií. Koná se v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem, v ulici Winstona Churchilla 3, od 17 hodin.

Únor 2017

11.2.-19.2. Treking na La Palmě /9 dní/ – vlastní akce Hanané. Náročný přechod vnitrozemí jednoho z Kanárských ostrovů. Pouze pro mimořádně zdatné a otrlé jedince.

20.2. Island – přednáška s promítáním fotografií. Koná se v kavárně Caféidoskop v Praze, v ulici Lazarská 13/8, od 19.30 hodin.

Březen 2017

4.3.-19.3. Národní parky Kostariky /16 dní/ – ve spolupráci s CK Mundo. Návštěvy národních parků, jednodenní túry nádhernou exotickou přírodou, pozorování a fotografování divokých zvířat, odpočinek na plážích Pacifiku a Karibiku a v horkých pramenech, adrenalin při raftingu či tarzaningu. Tropické pralesy s mangrovovými porosty, horský mlžný les, sopky s termálními prameny, korálové útesy, tropická fauna a flóra. Akci zvládnou všichni.

Duben  2017

3.4. Peru – přednáška s promítáním fotografií. Koná se v Nelahozevsi, ul. Zagarolská 313, od 16 hodin.

7.4.-17.4. Madeira s turistikou /11 dní/ – vlastní akce Hanané. Každý den výlety mikrobusem s kvalitními jednodenními túrami nalehko. Túry budou různě náročné, lze je vždy přizpůsobit zájmům a zdatnosti účastníků. Trasy vedou převážně podél vodních kanálů, tzv levád, nádhernou krajinou plnou bujné vegetace s dalekými výhledy. Vozem i pěšky se vydáme na nejvyšší vrcholy Madeiry, krátce navštívíme i hlavní město Funchal a občas se zastavíme na vykoupání v moři. OBSAZENO

20.4.-24.4. Islandská pohlednice /5 dní/- ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

27.4.-1.5. Islandská pohlednice /5 dní/ – ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

Květen  2017

14.5.-21.5. Nejznámější místa Islandu /8 dní/– ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. V malé skupince procestujeme to nejzajímavější z jihozápadního Islandu včetně vulkanických Vestmanneyarských ostrovů a ledovcového jezera Jokulsárlón. Každý den koupání v horkých pramenech, též možnost výpravy za velrybami. Pohodlný zájezd s ubytováním v komfortních chatkách na jednom místě po celou dobu, s polopenzí.

Červen  2017

12.6.-16.6. Nejkrásnější místa Islandu /5 dní/ – ve spolupráci s CK ESO Travel a Periscope Skandinávie. Zájezd pro uzavřenou skupinu.

19.6.-26.6. Madeira /8 dní/ – ve spolupráci s Via Optima a CK Periscope Skandinávie. Poznávací zájezd s lehkou turistikou pro uzavřenou skupinu.

Červenec 2017

1.7.-12.7. Island všemi smysly /12 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Program obsahuje i návštěvu míst, kam se moc často nejezdí /mj. poloostrov Snaefellsnes a severozápadní fjordy, Vestmannaeyarské ostrovy a další/. Cestovat budeme po vnitrozemí terénním mikrobusem a hodně toho i nachodíme, také se vykoupeme v horkých pramenech. Noclehy v penzionech a ubytovnách se snídaní. Garance malé skupiny.

16.7.-30.7. Treking na Islandu /15 dní/ – vlastní akce Hanané. Pěší přechod islandského vnitrozemí pro uzavřenou skupinu.

Srpen  2017

2.8.-13.8. Island všemi smysly /12 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Program obsahuje i návštěvu míst, kam se moc často nejezdí /mj. poloostrov Snaefellsnes a severozápadní fjordy, Vestmannaeyarské ostrovy a další/. Cestovat budeme po vnitrozemí terénním mikrobusem a hodně toho i nachodíme, také se vykoupeme v horkých pramenech. Noclehy v penzionech a ubytovnách se snídaní. Garance malé skupiny.

25.8.-31.8. Přírodou Skotska /7 dní/– ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Letecky s dopravou mikrobusem na místě, ubytování v hostelech. Nejkrásnější přírodní oblasti Skotska si projdeme pěšky při méně i více náročných túrách. Garance malé skupiny /max. 8 osob/.

Září 2017

29.9.-3.10. Islandská pohlednice /5 dní/ – ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

Říjen 2017

6.10.-10.10. Islandská pohlednice /5 dní/ – ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

Prosinec 2017

25.12.-3.1.´18 Vánoce a Nový rok v Andalusii – vlastní akce Hanané. Kvalitní jednodenní túry v přírodně atraktivních místech jižního Španělska nalehko. Cestování mikrobusem, ubytování na jednom místě v apartmánech. Na rozdíl od vánočních svátků na Islandu v roce 2016 se tentokrát ohřejeme. OBSAZENO

2016

Leden 2016

15.1. Island – přednáška s promítáním fotografií. Koná se v kryptě kostela sv. Tomáše na Malé Straně v Praze od 19.30 hodin.

Únor 2016

5.2. Norsko – přednáška s promítáním fotografií. Koná se v kryptě kostela sv. Tomáše na Malé Straně v Praze od 19.30 hodin.

19.2. Kostarika – přednáška s promítáním fotografií a afro-karibskou párty. Koná se v kryptě kostela sv. Tomáše na Malé Straně v Praze od 19.30 hodin.

Březen 2016

5.3.-21.3. Národní parky Kostariky /17 dní/ – ve spolupráci s CK Mundo. Návštěvy národních parků, jednodenní túry nádhernou exotickou přírodou, pozorování a fotografování divokých zvířat, odpočinek na plážích Pacifiku a Karibiku a v horkých pramenech, adrenalin při raftingu či tarzaningu. Tropické pralesy s mangrovovými porosty, horský mlžný les, sopky s termálními prameny, korálové útesy, tropická fauna a flóra. Akci zvládnou všichni.

Duben  2016

21.4.-25.4. Islandská pohlednice /5 dní/– ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

Květen 2016

5.5.-9.5. Islandská pohlednice /5 dní/- ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

12.5.-29.5. Peru /18 dní/– vlastní akce Hanané tour. Expedice za peruánskými přírodními zajímavosti s lehkou turistikou /nejedná se o horské přechody natěžko/.

Červenec 2016

30.6.-6.7. Do srdce norských fjordů /7 dní/– ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie a CA Via Optima. Letecký poznávací zájezd za městy i přírodou v oblasti fjordů. Pro uzavřenou skupinu.

8.7.-14.7. Sedm divů Islandu /7 dní/– ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Pohodové poznávání nejkrásnějších míst islandského jihozápadu s vycházkou v Duhových horách a výletem na Vestmanneyarské ostrovy. Ubytování v komfortních chatkách se snídaní.

20.7.-30.7. Islandská mozaika /11 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Zájezd nabízející jedno z nejpodrobnějších poznání Islandu zahrnující i lehkou turistiku. Akce pro uzavřenou skupinu.

Srpen 2016

8.8.-14.8. Přírodou Skotska /7 dní/– ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Letecky s dopravou mikrobusem na místě, ubytování v hostelech. Nejkrásnější přírodní oblasti Skotska si projdeme pěšky při méně i více náročných túrách. Garance malé skupiny /max. 8 osob/.

18.8.-28.8. Vodopády a ledovce Norska /11 dní/–  ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Pohodové poznávání přírodních krás Norska s kvalitní turistikou. Doprava autobusem, ubytování v chatkách, s polopenzí.

Září 2016

22.9.-26.9. Islandská pohlednice /5 dní/– ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

29.9.-3.10. Islandská pohlednice /5 dní/– ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

Říjen 2016

22.10. Setkání příznivců CK Periscope – koná se v Praze, v Hotelu Chvalská tvrz, ul. Na Chvalské tvrzi 858/11. Setkání se zaměstnanci a průvodci cestovní kanceláře, přednášky s promítáním fotografií z nejen severských destinací, slevy na zájezdy.

Listopad 2016

5.11.-19.11. Plavba historickou plachetnicí po Středozemním moři/15 dní/ – ve spolupráci s La Grace, s.r.o. Sportovně-turistická plavba spojená s výukou námořního řemesla. Plavba se skládá ze dvou navazujících týdenních etap, je možné se přihlásit na celé dva týdny nebo jen na jeden týden dle výběru. První týden přeplavba od ostrova Elba na jih od Messinské úžiny – ostrovy Giglio, Ponziane, Ischia, Capri a Lipari, druhý týden přeplavba z jihu Itálie na řecký ostrov Korfu. Dopravu na/z lodi organizuje Hanané.

21.11. Kostarika – přednáška s promítáním fotografií. Koná se v Nelahozevsi, ul. Zagarolská 313 od 16 hodin.

Prosinec 2016

26.12.-3.1.’17 Vánoce a Nový rok na Islandu /9 dní/ – vlastní akce Hanané tour pro přátele a příznivce. Netradičně pojatý pobyt na „Ledovém ostrově“ s ubytováním pod střechou. Hlavními body programu budou zamrzlé vodopády, pozorování polární záře, koupání v přírodních horkých pramenech a vyhřívaných koupalištích a bujaré novoroční oslavy v centru Reykjavíku s ohňostrojem.

 

2015

Leden/únor 2015

14.1. Přednáška s promítáním fotografií – KOSTARIKA, v pražské čajovně SETKÁNÍ, ul. Vojtěšská 2, od 19 hodin.

24.1.-14.2. Treking v Patagonii /22 dní /– ve spolupráci s CK Mundo. Pohodově-akční expedice do jižní Patagonie včetně Ohňové země, kde se budou střídat několikadenní nepříliš náročné treky s odpočinkovými dny věnovanými poznávacímu programu. Národní parky Torres del Paine, Los Glaciares (s masívy Fitz Roy a Cerro Torre) a Tierra del Fuego, dále tučňáci, lachtani, pštrosi nandu, plameňáci, lamy, bobři a mnoho dalšího. Tuto akci zvládnou i méně zkušení turisté.

Březen 2015

9.3.-25.3. Národní parky Kostariky /17 dní/ – ve spolupráci s CK Mundo. Návštěvy národních parků, jednodenní túry nádhernou exotickou přírodou, pozorování divokých zvířat, odpočinek na plážích Pacifiku a Karibiku a v horkých pramenech, adrenalin při raftingu či tarzaningu. Tropické pralesy s mangrovovými porosty, horský mlžný les, sopky s termálními prameny, korálové útesy, tropická fauna a flóra. Akci zvládnou všichni.

Duben 2015

3.4.-12.4. Přírodní krásy Andalusie s turistikou /10 dní/– vlastní akce Hanané tour. Letecky, pronajatý minibus, ubytování v apartmánech u moře. Každý den budeme podnikat celodenní pěší túry nalehko po horách, vodních kanálech, do skalních soutěsek a k vodopádům. Večer možnost koupání v moři. Zjistíte, že Andalusie je úžasně zelená a voňavá!

23.4.-27.4. Islandská pohlednice /5 dní/– ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

Květen 2015

1.5.-5.5. Islandská pohlednice /5 dní/– ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

Červen 2015

5.6.-13.6.2015 Island /8 dní/– ve spolupráci s CK Avetour. Letecký poznávací zájezd s krátkými vycházkami nádhernou přírodou, návštěvami míst spojených s historií Islandu a s koupáním v termálech.

23.6.-28.6. Cesta z Oslo do Bergenu /6 dní/– ve spolupráci s CK FIRO-tour. Jedinečný výlet letadlem, lodí i vlakem plný unikátních výhledů na norskou přírodu. Ubytování v hotelech se snídaněmi.

Červenec 2015

9.7.-19.7. Vodopády a ledovce Norska /11 dní/- ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Pohodové poznávání přírodních krás Norska s turistikou. Doprava autobusem, ubytování v chatkách, s polopenzí.

Srpen 2015

7.8.-22.8. Islandské vnitrozemí /16 dní/– vlastní akce Hanané tour. Terénními auty projezdíme fantastické vnitrozemí Islandu, tábořit budeme ve vlastních stanech na tábořištích. Čekají nás celodenní túry nalehko, brodění ledovcových řek auty i pěšky, koupání v horkých pramenech, odpočinek, svoboda a klid v pohádkové krajině.

Září 2015

4.9.-10.9. Rozmanité Katalánsko s návštěvou Monaca /7 dní/ – ve spolupráci s CK Školní zájezdy. Autobusový poznávací zájezd pro uzavřenou studentskou skupinu.

24.9.-28.9. Islandská pohlednice /5 dní/– ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

Říjen 2015

8.10.-12.10. Islandská pohlednice /5 dní/– ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

24.10.-5.11. Treking na Madeiře /14 dní/– vlastní akce Hanané tour. Přechod Madeiry natěžko přes nejvyšší vrcholy a po vodních kanálech. Jen pro zdatné a vytrvalé.

2014

Únor/březen 2014

27.2.-16.3. Zimní fotoexpedice na Island /18 dní/ – vlastní akce Hanané tour. Fotografování zimní islandské krajiny a polární záře, koupání v horkých pramenech. Ubytování střídavě pod stanem a pod střechou, cestování pronajatým vozem 4×4. Akce určena pouze pro fyzicky a psychicky zdatné jedince z řad přátel a věrných klientů, kteří disponují odpovídajícími zkušenostmi a vybavením.

Duben 2014

4.4.-13.4. Turistika na Madeiře /10 dní/ – vlastní akce Hanané tour. Celodenní pěší túry nalehko po úchvatném ostrově plném bujné vegetace. Trasy horským mlžným lesem vedoucí po vodních kanálech, tzv. levádách, s vodopády a tunely, výstup na nejvyšší horu Madeiry, Pico Ruivo, a mnoho dalšího. Ubytování v hotelu se snídaní, cestování pronajatým vozem. Tuto akci zvládne každý.

24.4.-28.4. Islandská pohlednice /5 dní/– ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

Květen 2014

1.5.-5.5. Islandská pohlednice /5 dní/– ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

Červen 2014

5.6.-12.6. Island /8 dní/– ve spolupráci s CK Avetour. Letecký poznávací zájezd s krátkými vycházkami nádhernou přírodou, návštěvami míst spojených s historií Islandu a s koupáním v termálech.

Červenec 2014

10.7.-20.7. Vodopády a ledovce Norska /11 dní/- ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Pohodové poznávání přírodních krás Norska s turistikou. Doprava autobusem, ubytování v chatkách, s polopenzí.

29.7.-5.8. Severská romance /8 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Letecký poznávací zájezd do Norska. Kombinace návštěv měst s pobytem v přírodě. Noclehy v ubytovnách se snídaní /+ 3 večeře/.

Srpen 2014

11.8.-18.8. Skotské okouzlení /8 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Poznávací zájezd po nejzajímavějších místech Skotska kombinující návštěvy historických hradů a dalších památek s procházkami přírodou. Noclehy v hotelech s polopenzí.

Září 2014

11.9.-15.9. Islandská pohlednice /5 dní/– ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních. Odlet z Bratislavy

25.9.-29.9. Islandská pohlednice /5 dní/– ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních. Odlet z Prahy

Říjen 2014

9.10.-13.10. Islandská pohlednice /5 dní/– ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních. Odlet z Prahy

16.10.-2.11. Na Island za polární září /18 dní/ – vlastní akce Hanané tour. Cestování po Islandu terénními auty, táboření ve volné přírodě /občas bude možné ubytovat se v penzionu/. Fotografování podzimně-zimní krajiny, lehká turistika, koupání v horkých pramenech. Program akce bude flexibilní podle aktuální předpovědi počasí tak, abychom měli co nejvyšší šance na pozorování a fotografování polární záře. Akce se zúčastní i profesionální fotograf, který účastníkům pomůže dosáhnout co nejlepších záběrů.

2013

Únor 2013

2.2.-23.2. Treking v Patagonii, 22 dní – ve spolupráci s CK Mundo. Pohodově-akční expedice do jižní Patagonie včetně Ohňové země, kde se budou střídat několikadenní nepříliš náročné treky s odpočinkovými dny věnovanými poznávacímu programu. Národní parky Torres del Paine, Los Glaciares (s masívy Fitz Roy a Cerro Torre) a Tierra del Fuego, dále tučňáci, lachtani, pštrosi nandu, plameňáci, lamy, bobři a mnoho dalšího. Tuto akci zvládnou i méně zkušení turisté.

Březen 2013

2.3.-9.3.2013 Turistika na Tenerife /8 dní/– vlastní akce Hanané tour. Pojeďte jaru naproti! Kanáry mají nádhernou přírodu, turisti se vyskytují jen na plážích, vnitrozemí je jak stvořené pro pěší turistiku. Jezdit budeme pronajatými auty, chodit nalehko na celodenní túry, spát ve stanech na opuštěných tábořištích. Čekají nás tajemné soutěsky, divoké pobřeží, horský mlžný les, lávová pole a sopky včetně Pico del Teide /3718 m n.m./, nejvyšší hory Španělska.

Duben 2013

25.4.-29.4. Islandská pohlednice /5 dní/ – ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

Květen 2013

1.5.-5.5. Islandská pohlednice /5 dní/ – ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

9.5.-17.5. Slavnosti květin na Madeiře /9 dní/– ve spolupráci s CK FIRO-tour. Poznávací zájezd na Madeiru v tom nejkrásnějším ročním období s účastí na květinovém festivalu, návštěvami rozkvetlých zahrad a parků,  dostatečným množstvím individuálního volna i možností turistiky.

Červen 2013

7.6.-14.6.2013 Island /8 dní/– ve spolupráci s CK Avetour. Letecký poznávací zájezd s krátkými vycházkami nádhernou přírodou, návštěvami míst spojených s historií Islandu a s koupáním v termálech.

23.6.-1.7.2013 Island /9 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Poznávací zájezd pro uzavřenou skupinu.

Červenec 2013

9.7.-16.7.201 Severská romance /8 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Letecký poznávací zájezd do Norska. Kombinace návštěv měst s pobytem v přírodě. Noclehy v ubytovnách se snídaní.

Srpen 2013

3.8.-13.8. Národní parky Norska /11 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Letecký zájezd se středně náročnou turistikou na nejkrásnějších místech Norska. Ubytování v chatách a hostelech,se snídaněmi a částečně i večeřemi.

26.8.-2.9. Losími a trolími stezkami /8 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Poklidný zájezd s pobytem na komfortní chatě na konci civilizace. Střídat se budou výlety do okolních pohoří s procházkami v lesích /s možností houbaření/ okolo řeky Sjoa. Vhodné pro všechny, kdo chtějí dovolenou beze spěchu včetně dětí a seniorů.

Září 2013

12.9.-16.9. Islandská pohlednice /5 dní/ – ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

26.9.-30.9. Islandská pohlednice /5 dní/ – ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

Říjen 2013

10.10.-14.10. Islandská pohlednice /5 dní/ – ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

2012

Duben 2012

19.4.-22.4. Islandská pohlednice, 4 dny – ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

Květen 2012

29.4.-14.5. Treking v Peru (Cordillera Blanca), 16 dní – ve spolupráci s CK Alpina. Náročný desetidenní trek centrálními peruánskými Andami v oblasti masívů Huascaran, Santa Cruz a Alpamayo. Před samotným trekem aklimatizační výlet k jezerům Llanganuco s památníkem československým horolezcům, kteří zde zahynuli při zemětřesení v roce 1970. Čekají nás nádherné opuštěné hory, ledovce a ledovcová jezera, vodopády a exotická flóra. Akce je určena pro zdatné a zkušené turisty.

Červen 2012

15.6.24.6. Putování po Skotsku a Anglii, 10 dní – ve spolupráci s CK FIRO-tour. Poznávací zájezd kombinující významná města a historické památky Anglie a Skotska s nádhernou skotskou přírodou. Doprava autobusem, noclehy částečně v rodinách /s plnou penzí/ a částečně v hotelech /se snídaní/.

Červenec 2012

5.7.-15.7. Vodopády a ledovce Norska, 11 dní – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Pohodové poznávání přírodních krás Norska s turistikou. Doprava autobusem, ubytování v chatkách, s polopenzí.

16.7.-22.7. Severská romance, 8 dní – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Letecký poznávací zájezd do Norska. Kombinace návštěv měst s pobytem v přírodě. Noclehy v ubytovnách se snídaní.

29.7.-5.8. Pohodový týden ve fjordech, 8 dní – ve spolupráci s CK Periscope. Letecký poznávací zájezd do Norska určený pro všechny věkové skupiny, i pro děti. Turistika v oblasti Bergenu a norských fjordů, možnost cyklovýletu nebo vyjížďky na koni. Ubytování se snídaní, event. polopenzí.

Srpen 2012

9.8.-26.8. Dvanáctá výprava na Island, 18 dní – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Okruh po nejzajímavějších místech ostrova spojený se středně náročnou turistikou s možností výpravy za velrybami, projížďky v sedle islandských koní a koupání v termálních pramenech. Tam letecky, zpět trajektem okolo Faerských ostrovů. Noclehy ve stanech.

Září 2012

27.9.-30.9. Islandská pohlednice, 4 dny – ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

Říjen 2012

4.10.-8.10. Islandská pohlednice, 5 dní – ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký víkend s ubytováním v hotelu se snídaněmi. Letem světem to nejkrásnější z jihozápadního Islandu včetně možnosti lodního výletu za velrybami nebo jízdy na islandských koních.

2010

Únor 2010

28.1.-26.2. Uruguay-Argentina-Chile (Patagonie-Ohňová země) – ve spolupráci s CK Karavela. Turisticko-poznávací expedice s bohatým programem – návštěvy měst, vycházky po přírodě, dva treky v NP Torres del Paine a Los Glaciares, výstup na sopku Villarica, vodopády, ledovce, kolonie tučňáků, araukáriové a pabukové lesy, možnost raftingu a spousta dalších zážitků. Cestování místní dopravou, noclehy v penzionech ve městech a ve vlastních stanech v přírodě.

2.2. Kostarika – přednáška s promítáním fotografií. Koná se v Planetáriu Praha, od 18 hodin. Vzhledem k mé cestě do Patagonie mě zastoupí můj kamarád a skvělý parťák Hynek Piechota, který Kostariku procestoval se mnou. Prosím, přijďte ho podpořit!

Březen 2010

11.3. Kostarika – přednáška s promítáním fotografií. Koná se v Klubu Čajovna na strahovských kolejích v Praze, v suterénu bloku č. 6, od 20 hodin.

23.3. Mallorka – přednáška s promítáním fotografií. Koná se v Planetáriu Praha, od 18 hodin.

Duben 2010

2.4.-17.4. Velká cesta Nepálem a Indií /16 dní/ – ve spolupráci s CK FIRO-tour. Zájezd zaměřený na poznávání nejvýznamnějších měst a památek Indie a Nepálu /mj. Kathmandu, Patan, Bhaktapur, letecký výlet k Mt. Everestu, Varanasi, řeka Ganga, Agra s Taj Mahalem, Fatehpur Sikri, Jaipur, Amber, Jodhpur, Delhi/ . Ubytování v hotelech se snídaní, cestování letecky, autokarem i lůžkovým vlakem.

Květen 2010

24.4.-15.5. Treking v Peru /22 dní/ – ve spolupráci s CK Alpina. Akční expedice po nejzajímavějších místech Peru, při které se střídají náročnější treky v horách s volnějšími dny odpočinku při poznávání místních památek a přírodních zajímavostí. Lima, poloostrov Paracas, ostrovy Ballestas s lvouny, túra v Colca kaňonu, kondoři, lamy, horké prameny, jezero Titicaca, trek v pohoří Cordillera Vilcanota okolo pověstmi opředeného masívu Ausangate, Cuzco s inckými památkami, posvátné Machu Picchu. Ubytování v levných penzionech a v horách ve vlastních stanech, cestování místní veřejnou dopravou.

Červen 2010

20.-27.6. Island /8 dní/ – ve spolupráci s CK AVETOUR. Poznávací okruh po mystickém ostrově s aktuálně aktivní sopkou. Ubytování v penzionech.

Červenec 2010

2.7.-12.7. Vodopády a ledovce Norska /11 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Pohodové poznávání přírodních krás Norska s turistikou. Doprava autobusem, ubytování v chatkách, s polopenzí.

17.7.-29.7. Národní parky Norska a Lofoty /13 dní/– ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Kvalitní turistika v nejkrásnějších oblastech Norska včetně Lofotských ostrovů za Severním polárním kruhem. Doprava autobusem, návrat letecky, ubytování v chatkách, možnost polopenze.

Srpen 2010

1.8.-8.8. Skotsko a ostrov Skye /8 dní/– ve spolupráci s CK Periscope skandinávie. Letecký zájezd kombinující poznávání historických památek a přírodních krás Skotska s lehkýmivycházkami. Ubytovny se snídaní.

12.8.-29.8. Desátá výprava na Island /18 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Okruh po nejzajímavějších místech ostrova spojený se středně náročnou turistikou s možností výpravy za velrybami, projížďky v sedle islandských koní a koupání v termálních pramenech. Tam letecky, zpět trajektem okolo Faerských ostrovů. Noclehy ve stanech.

2009

Leden/únor 2009

15.1.-6.2. Kostarika /23 dní/– vlastní akce Hanané tour. Návštěva národních parků, turistika, rafting. Akce je připravena pro uzavřenou skupinu a má charakter průzkumné expedice.  

Duben 2009

3.-13.4. Chorvatsko /11 dní/  – vlastní akce Hanané Tour. Pěší turistika a skalní lezení v oblasti pohoří Velebit, sjezd řek Zrmanja a Korana a další sportovní aktivity podle zájmu účastníků. Doprava vlastními auty, noclehy ve stanech. Připraveno pro uzavřenou skupinu.

16.4. Jamajka – přednáška s promítáním fotografií. Koná se v Klubu Čajovna na strahovských kolejích /ulice Chaloupeckého, suterén bloku č. 6/ od 20 hodin.

21.4. Kostarika – přednáška s promítáním fotografií. Koná se v Kulturním domě Vltava v Kralupech nad Vltavou od 18 hodin.

Květen 2009

21.5.-26.5. Skotská vysočina /6 dní/ – ve spolupráci s CK FIRO-tour. Letecký poznávací zájezd kombinující návštěvy nejkrásnějších přírodních a kulturních památek Skotska. Noclehy v hotelu s polopenzí.

Červen 2009

2.6. Norsko – přednáška s promítáním fotografií. Koná se v Kulturním domě Vltava v Kralupech nad Vltavou od 19 hodin.

3.6.-7.6. Rakousko – Salza – vlastní akce Hanané tour. Sjezd nejoblíbenější rakouské divoké řeky s alternativní pěší turistikou v jejím okolí. Doprava vlastními auty, noclehy ve vlastních stanech v kempu.

20.6.-27.6. Z Bergenu do království fjordů /8 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Letecký zájezd do oblasti jihozápadního Norska. Kombinace pobytu v Bergenu a okolí s možností vlastního výběru aktivit /turistika, rybaření, lodní výlety, koncerty/ a okružního výletu do oblasti fjordů, hor a ledovců. Noclehy v ubytovnách se snídaní. Menší skupina.

Červenec 2009

3.7.-17.7. Faerské ostrovy a Island /15 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Atraktivní zájezd kombinující plavbu trajektem z Dánska s návštěvou Faerských ostrovů a okruh po nejzajímavějších místech Islandu s nenáročnou turistikou. Návrat letecky. Ubytování v penzionech se snídaní.

21.7.-31.7. Zlatá cesta severu /11 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Kombinovaný poznávací zájezd s turistikou, který nás zavede k nejznámějším turistickým atrakcím Norska. Autobusem, noclehy v chatkách, možnost večeří.

Srpen 2009

4.8.-12.8. Nejznámější místa Islandu /9 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Atraktivní turisticko – poznávací zájezd s leteckým výletem na ostrov Heimaey a výstupem na aktivní sopku. Letecky, ubytování v hotelech a chatkách s polopenzí.

13.8.-30.8. Devátá výprava na Island /18 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Okruh po nejzajímavějších místech ostrova spojený se středně náročnou turistikou s možností výpravy za velrybami, projížďky v sedle islandských koní a koupání v termálních pramenech. Tam letecky, zpět trajektem okolo Faerských ostrovů. Noclehy ve stanech.

Září/říjen 2009

4.9.-11.9. Za poznáním Podkarpatské Rusi /8 dní/– ve spolupráci s CK Alpina. Zájezd kombinuje procházky v krásné přírodě s poznáváním historických měst a kulturních památek. Noclehy v turistické ubytovně s polopenzí.

13.9.-23.9. Španělsko a Portugalsko – letecky /11dní/ – ve spolupráci s CK Mayer & Crocus. Poznávací zájezd po nejzajímavějších městech a památkách Španělska a Portugalska. Díky pohodlné letecké přepravě z Prahy do Madridu /a zpět/ si ušetříme dlouhý a náročný přejezd autobusem. Noclehy v turistických hotelech se snídaněmi a částečně i večeřemi.

5.10. Jamajka – přednáška s promítáním fotografií. Koná se v Kulturním středisku Vltava v Kralupech nad Vltavou od 18 hodin. Pozor! Termín byl změněn /původně 12.10./

6.10.-27.10. Nepál – trek pod Mt. Everest /22 dní/ – ve spolupráci s CK Karavela. Klasický trek pod nejvyšší horu světa s výstupem na vyhlídkové vrcholy Kala Patar/ 5 545m / a Gokyo Peak / 5 360m /.  Letecky do Káthmandú, prohlídka starého města, výlet do královských měst Bhaktapur a Patan, návštěva buddhistických a hinduistických chrámů a dalších památek. Přelet do Lukly a trek přes Namche Bazar na Kala Patar. Dále přes sedlo Chola La na Gokyo Peak a přes sedlo Renjo Pass zpět do Lukly. Ubytování v lodžích. Určeno pro zdatné vysokohorské turisty.

Listopad/prosinec 2009

8.12. Chorvatsko – Po stopách Vinnetoua – přednáška s promítáním fotografií. Koná se v Planetáriu Praha, od 18 hodin.

2008

Leden/únor 2008

5.1.-16.2. Jižní Patagonie /43 dní/ – vlastní akce Hanané tour. Náročný treking v národních parcích jižní Patagonie /Argentina, Chile/ – Ohňová země, Torres del Paine, Los Glaciares a další. Akce je připravena pro uzavřenou skupinu a má charakter průzkumné expedice.

Březen 2008

29.2.-7.3. Turistika na Tenerife /8 dní/– ve spolupráci s CK Alpina. Pronajatým mikrobusem, jednodenní výlety nalehko. Pojeďte jaru naproti! Kanáry mají nádhernou přírodu, turisti se vyskytují jen na plážích, vnitrozemí je jak stvořené pro pěší turistiku. Jezdit budeme pronajatými auty, chodit nalehko na celodenní túry, spát ve stanech na opuštěných tábořištích. Možno spojit s následující akcí Treking na Tenerife, která je ale podstatně náročnější.

7.3.-14.3. Treking na Tenerife /8 dní/ – ve spolupráci s CK Alpina. Pěší přechod vnitrozemského pohoří Tato akce patří k nejvděčnějším trekingovým cestám, které můžete v zimě podniknout. Natěžko projdeme nejkrásnější oblast ostrova a vystoupáme až na nejvyšší horu Španělska – Pico de Teide /3 718 m/. Spát budeme ve vlastních stanech ve volné přírodě. Rozchodit se můžeme společně o týden dříve při méně náročné akci Turistika na Tenerife. Spojením obou nabízených programů poznáte úplně vše z pestré a bohaté tenerifské přírody a navíc ušetříte /na jednu letenku dvojnásobná doba pobytu/.

 

Duben 2008

4.4.-14.4. Jarní Andalusie + Gibraltar /11 dní/ – ve spolupráci s CK Alpina. Málo známé přírodní perly jižního Španělska v tom nejkrásnějším ročním období. Jednodenní túry čerstvou a voňavou přírodou. Fantastické skalní oblasti, tajemné soutěsky a jeskyně, vodopády v džungli, koupání v moři, v řece, v horských přehradách. Letecky do Barcelony a pak pronajatým mikrobusem, noclehy ve vlastních stanech ve volné přírodě a v kempech. Tuto akci zvládne každý průměrný turista. Akce je určena pro malou skupinu /max. 10 klientů/. Bohužel tento zájezd byl letos zrušen. Pro příští rok je vypsaný termín 3.4.-13.4.2009

8.4.-29.4. Nepál – trek pod Mt. Everest /22 dní/ – ve spolupráci s CK Karavela. Klasický trek pod nejvyšší horu světa s výstupem na vyhlídkové vrcholy Kala Patar/ 5 545m / a Gokyo Peak / 5 360m /.  Letecky přes Frankfurt a Bahrajn do Káthmandú, prohlídka starého města, výlet do královských měst Bhaktapur a Patan, návštěva buddhistických a hinduistických chrámů a dalších památek. Přelet do Lukly a trek přes Namche Bazar na Kala Patar. Dále přes sedlo Chola La na Gokyo Peak a přes sedlo Renjo Pass zpět do Lukly. Ubytování v lodžích. Určeno pro zdatné vysokohorské turisty.

Květen 2008

10.5.-3.6. Treking v Peru /25 dní/ – vlastní akce Hanané tour. Lima, přelet do Cuzca, Machu Picchu a další památky ve Valle Sagrado, Huaraz, NP Huascaran, Yungay,  Caraz, treky Alpamayo a Santa Cruz. V horách noclehy ve vlastních stanech, ve městech v levných penzionech. Určeno pro zdatné vysokohorské turisty. Akce se bude opakovat i v květnu 2009, připravené jsou dvě varianty plné kvalitní turistiky ve spolupráci s CK Alpina.           

Červen 2008

7.6.-14.6. Z Bergenu do království fjordů /8 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Letecký zájezd do oblasti jihozápadního Norska. Kombinace pobytu v Bergenu a okolí s možností vlastního výběru aktivit /turistika, rybaření, lodní výlety, koncerty/ a okružního výletu do oblasti fjordů, hor a ledovců. Noclehy v ubytovnách se snídaní. Menší skupina /max. 18 klientů/. Tento zájezd lze navázat na následující zájezd Severská romance.

14.6.-21.6. Severská romance /8 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Letecký poznávací zájezd do Norska pro menší skupinu /max. 19 klientů/. Kombinace návštěv měst s pobytem v přírodě. Noclehy v hotelích se snídaní. Tento zájezd lze navázat na předcházející zájezd Z Bergenu do království fjordů.

22.6.-27.6. Sedm divů Islandu /6 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. I za tak krátkou dobu uvidíme spoustu přírodních divů, které jinde neexistují. Noclehy na jednom místě v chatách se snídaní /možnost večeří/. Menší skupina.

Červenec 2008

29.6.-4.7. Sedm divů Islandu /6 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. I za tak krátkou dobu uvidíme spoustu přírodních divů, které jinde neexistují. Noclehy na jednom místě v chatách se snídaní /možnost večeří/. Menší skupina.

3.7.-14.7. Island všemi smysly /12 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Program obsahuje i návštěvu míst, kam se obvykle nejezdí /mj. poloostrov Snaefellsnes a severozápadní fjordy/. Cestovat budeme po vnitrozemí terénním mikrobusem a hodně toho i nachodíme. Noclehy v penzionech a ubytovnách se snídaní. Malá skupina /max. 10 klientů/.

13.7.-28.7. Výprava do nitra Islandu /16 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. To nejkrásnější z islandské přírody poznáme při pěších túrách a cestách terénním autobusem. Noclehy ve stanech.

Srpen 2008

10.8.-20.8. Vodopády a ledovce Norska /11 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Pohodové poznávání přírodních krás Norska s turistikou. Doprava autobusem, ubytování v chatkách, s polopenzí.

23.8.-30.8.. Severská romance /8 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Letecký poznávací zájezd do Norska pro menší skupinu /max. 19 klientů/. Kombinace návštěv měst s pobytem v přírodě. Noclehy v hotelích se snídaní.

Září 2008

1.9.-10.9. Turistika v norských horách  /10 dní/ – ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie. Náročnější turistika v národních parcích jižního Norska s možností raftingu. Autobusem, noclehy v chatkách, s večeřemi.

14.9.-24.9. Španělsko a Portugalsko – letecky /11dní/ – ve spolupráci s CK Mayer & Crocus. Poznávací zájezd po nejzajímavějších městech a památkách Španělska a Portugalska. Díky pohodlné letecké přepravě z Prahy do Madridu /a zpět/ si ušetříme dlouhý a náročný přejezd autobusem. Noclehy v turistických hotelech se snídaněmi a částečně i večeřemi.

27.9.-10.10. Severní Španělsko a Portugalsko /14 dní/ – ve spolupráci s CK  Mayer & Crocus. Klasický autobusový poznávací zájezd po nejzajímavějších městech a památkách severního Španělska a Portugalska se zastávkami na pobřeží Algarve a Costa Maresme. Noclehy v turistických hotelech se snídaní.

Listopad/prosinec 2008

22.11.-14.12. Jamajka /23 dní/ – ve spolupráci s CK Alpina. Divokým jamajským venkovem pro opravdové dobrodruhy, pouze pro psychicky velmi odolné jedince! Hory, džungle, vodopády, kaktusové lesy, mangrovové porosty, krokodýli, divocí domorodci, reggae. Cestování veřejnou hromadnou dopravou a pěšky. Noclehy vevlastních stanech ve volné přírodě. Nezapomenutelné životní zážitky!

25.12.-4.1.09 Mallorka /11 dní/ – vlastní akce Hanané Tour. Jednodenní túry v pohoří Tramuntana i jinde. Horské vrcholy, divoké soutěsky, jeskyně a mořské útesy. Spaní ve vlastních stanech, event. možnost penzionů. Letecky z Berlína, na místě pronajatými auty či mikrobusem.

2007

Únor 2007

8.2.-18.2.

Zimní Island /11 dní/ – Konkrétní program se dohodne s účastníky. Je možné si pronajmout auto a navštívit tak více míst, třeba objet celý ostrov dokola, anebo jít na sněžnicích túru do vnitrozemí. Akce je vhodná pro ty, kteří už na Islandu byli a tuší tedy, do čeho v případě zimního období jdou a zejména pro fotografy. Náročnost bude určovat počasí a jistě zažijeme vše od lenošení v horkých pramenech s pozorováním polární záře až po „boj o život“ ve sněhové vánici. Proto jsou na tuto výpravu vítáni pouze fyzicky i psychicky způsobilí jedinci s odpovídajícím vybavením!!! Letecky na Island, po Islandu buď pronajatým autem nebo místními autobusy a pěšky na sněžnicích. Noclehy ve vlastních stanech a horských chatách – podle dohodnutého programu.

Březen 2007

3.3.-10.3. Turistika na Tenerife /8 dní/ pronajaté auto, jednodenní výlety Pojeďte jaru naproti! Kanáry mají nádhernou přírodu, turisti se vyskytují jen na plážích, vnitrozemí je jak stvořené pro pěší turistiku. Jezdit budeme pronajatými auty, chodit nalehko na celodenní túry, spát ve stanech na opuštěných tábořištích. Možno spojit s následující akcí Treking na Tenerife, která je ale podstatně náročnější.

10.3.-17.3. Treking na Tenerife /8 dní/ – pěší přechod vnitrozemského pohoří Tato akce patří k nejvděčnějším trekingovým cestám, které můžete v zimě podniknout. Natěžko projdeme nejkrásnější oblast ostrova a vystoupáme až na nejvyšší horu Španělska – Pico de Teide /3 718 m/. Spát budeme ve vlastních stanech ve volné přírodě. Rozchodit se můžeme společně o týden dříve při méně náročné akci Turistika na Tenerife. Spojením obou nabízených programů poznáte úplně vše z pestré a bohaté tenerifské přírody a navíc ušetříte /na jednu letenku dvojnásobná doba pobytu/.

Duben 2007

20.4.- 22.4. Tisá, Ostrov – skalní lezení v Labských pískovcích /3 dni/ Skalní lezení v krásném prostředí pískovcových věží. Noclehy ve vlastních stanech na tábořišti.

26.4.- 8.5Chorvatsko – přechod Velebitu /11 dní/ Náročný přechod nejkrásnějšího chorvatského pohoří včetně návštěvy NP Paklenica /možnost skalního lezení/ a NP Plitvická jezera. Noclehy ve vlastních stanech.

Červen 2007

19.6.-29.6. Vodopády a ledovce Norska /11 dní/ – Pohodové poznávání přírodních krás Norska s turistikou. Doprava autobusem, ubytování v chatkách, polopenze.

Červenec 2007

1.7.-6.7. Sedm divů Islandu /6 dní/ – I za tak krátkou dobu uvidíme spoustu přírodních divů, které jinde neexistují. Noclehy na jednom místě v penzionu se snídaní /možnost večeří/.

5.7.-20.7. Výprava do nitra Islandu /16 dní/ – To nejkrásnější z islandské přírody poznáme při pěších túrách a cestách terénním autobusem. Noclehy ve stanech.

19.7.-30.7. Island pro pokročilé /12 dní/ – Program obsahuje i návštěvu míst, kam se obvykle nejezdí. Cestovat budeme po vnitrozemí terénním mikrobusem a hodně toho i nachodíme. Pojede malá skupinka – pouze 10 lidí! Noclehy v penzionech a ubytovnách.

Srpen 2007

2.8.-12.8. Turistika v Irsku /11 dní/ – Pohodová turistika v pohodové zemi.Autobusem, noclehy v ubytovnách.

15.8.-28.8. Turistika na Lofotech a v národních parcích kolem polárního kruhu /14 dní/ – Exotika severu za polárním kruhem se spoustou turistiky v liduprázdných končinách. Autobusem, noclehy v chatkách, večeře.

Září 2007

2.9.-12.9. Turistika v národních parcích Jotunheimen, Rondane a Dovrefjell /11 dní/ – Středně náročná turistika s možností raftingu. Autobusem, noclehy ve vlastních stanech.

21.9.-30.9 Via ferraty v Dolomitech /10 dní/ – Nejkrásnější a nejtěžší ferraty v nejkrásnějším období. Pouze pro zdatné a zkušené! Noclehy ve vlastních stanech a v horských chatách.

Říjen 2007

10.10.-23.10. Portugalsko a Španělsko /14 dní/ – Poznávací zájezd po městech a památkách. Ubytování v turistických hotelích se snídaní. Tento zájezd průvodcuji pro CK Mayer & Crocus.

 

+420 731 020 456 htomsova@seznam.cz