Kanárské ostrovy

kanary3

Věřte nebo ne, zdejší ostrovy jsou naprosto ideální destinací pro ty z Vás, kteří si i v zimním období chcete užít teplé počasí a sluníčko, chodit po nádherných a liduprázdných horách /ve středu ostrova Tenerife se nachází nejvyšší hora Španělského království, vulkán Pico de Teide, 3 718 m n.m./ a poznat tuto klasickou turistickou oblast z téměř neznámé stránky. Díky plážím a hotelům se 99,9% všech návštěvníků koncentruje na pobřeží a vnitrozemí zůstává k dispozici pro nás, milovníky hor a přírody obecně. kanary4

Navštivme společně některý z Kanárských ostrovů, nebudete litovat a možná příště vyrazíte i na ty ostatní ostrovy. Moje vlastní výlety se zaměřují výhradně na přírodní krásy a turistiku a zdaleka se vyhýbají místům s nadměrnou koncentrací plážových turistů.

Je možné vybrat si ze dvou variant:

1/ Cestování po ostrově pronajatými auty, pěší vycházky „nalehko“, kratší i celodenní, mírně až středně náročné

2/Týdenní treking „natěžko“, tj. vše si poneseme sami na zádech, velmi náročné

kanary5

Na které ze sedmi ostrovů se vydat? Každý je trošku jiný, ale všechny stojí za návštěvu. Největší a nejrozmanitější je Tenerife se sopkou Pico del Teide, který nabízí téměř nekonečné možnosti jednodenních i vícedenních túr. Stejně tak i Gran Canaria nebo La Palma. A pro ty, kdo už tři největší ostrovy navštívili, je tu ještě Gomera, Hierro, Fuerteventura a Lanzarote.

Do hor Kanárských ostrovů jezdím od roku 2002 a nejdůkladněji mám prochozené Tenerife a La Palmu.

 

kanary1

+420 731 020 456 htomsova@seznam.cz