Kanárské ostrovy

kanary3

Většina lidí si tyto ostrovy, rozkládající se nedaleko břehů Afriky, spojuje s davy líných tlustých turistů s pokožkou spálenou do červena od sluníčka a s přeplněnými plážemi obklopenými ošklivými hotely panelákového typu. Prostě klasický turistický průmysl.

Kdo mě znáte, možná si říkáte, jestli jsem se nepomátla na rozumu, když Vás chci pozvat právě sem.

Věřte nebo ne, zdejší ostrovy jsou naprosto ideální destinací pro ty z Vás, kteří si i v zimním období chcete užít teplé počasí a sluníčko, chodit po nádherných a liduprázdných horách /ve středu ostrova Tenerife se nachází nejvyšší hora Španělského království, vulkán Pico de Teide, 3 718 m n.m./ a poznat tuto klasickou turistickou oblast z téměř neznámé stránky. Díky plážím a hotelům se 99,9% všech návštěvníků koncentruje na pobřeží a vnitrozemí zůstává k dispozici pro nás, milovníky hor a přírody obecně. kanary4

Navštivme společně některý z Kanárských ostrovů, nebudete litovat a možná příště vyrazíte i na ty ostatní ostrovy. Moje vlastní výlety se zaměřují výhradně na přírodní krásy a turistiku a zdaleka se vyhýbají místům s nadměrnou koncentrací plážových turistů.

Je možné vybrat si ze dvou variant:

1/ Cestování po ostrově pronajatými auty, pěší vycházky „nalehko“, kratší i celodenní, mírně až středně náročné

2/Týdenní treking „natěžko“, tj. vše si poneseme sami na zádech, velmi náročné

kanary5

Na které ze sedmi ostrovů se vydat? Každý je trošku jiný, ale všechny stojí za návštěvu. Největší a nejrozmanitější je Tenerife se sopkou Pico del Teide, který nabízí téměř nekonečné možnosti jednodenních i vícedenních túr. Stejně tak i Gran Canaria nebo La Palma. A pro ty, kdo už tři největší ostrovy navštívili, je tu ještě Gomera, Hierro, Fuerteventura a Lanzarote.

Do hor Kanárských ostrovů jezdím od roku 2002 a nejdůkladněji mám prochozené Tenerife a La Palmu.

 

kanary1

+420 731 020 456 htomsova@seznam.cz