Kostarika

kostarika2)

Kostarika, ležící na území Střední Ameriky a omývaná z jedné strany Atlantickým a z druhé strany Tichýmoceánem, je malá země ale zato s největší druhovou bohatostí živočichů i rostlin na světě. Kam se člověk podívá, tam vidí ty nejúžasnější květy a stromy a nejpestřejší ptáky a jiná zvířata, co na světě existují. Na malé rozloze tu najdeme vysoké horysopky, husté tropické pralesy, nádherné pláže lemované palmami, mangrovové porosty a mnoho dalších typů krajiny. I proto je plná čtvrtina území Kostariky chráněná formou národních parků a rezervací.

kostarika5Z množství zajímavých míst je možné podniknout náročný trek národním parkem Corcovado, při kterém je třeba brodit pobřežní řeky po prsa hluboké a plné krokodýlů, kde projdeme nejzachovalejším tropickým pralesem v Latinské Americe a přitom uvidíme spoustu opic, malých i obrovských papoušků, různé druhy ještěrů a žab, při troše štěstí tapíry, mravenečníky, nosály, prasata pekari a další druhy zvířat nemluvě o fantastických květech orchidejí, bromélií, lián a stromy s neuvěřitelnými tvary kmenů a kořenů.

Z dalších národních parků a rezervací stojí za návštěvu horský mlžný prales v oblasti Monte Verde, kde lze zvolit i odlehlé turistické trasy bez davů dalších turistů a kde lze podniknout i adrenalinové akce typu tarzaning, kdy člověk jezdí vysoko mezi korunami stromů připevněný kladkou k lanu, anebo poklidnější procházky po visutých mostech, ze kterých lze vidět i život v nejvyšších patrech pralesa.

Kostarika je též zemí s mnoha činnými sopkami, na které se dá snadnějšími či náročnějšími cestami vystoupat a obdivovat kouřící krátery a bahenní sopky a fumaroly na úpatí těchto vulkánů. Nabízí se populární vulkány Poás, Irazú, Arenal, ale i méně navštěvované Turrialba, Rincón de la Vieja a další.

V neposlední řadě je Kostarika jednou z nejlepších oblastí světa pro rafting i speleologii, obojí si lze užít za asistence místních profesionálních instruktorů.

kostarika4

Jaké akce Vám zde mohu nabídnout?

1/ Poznávací okruh po národních parcích s mírnou turistikou, kdy cílem vycházek je pozorování a fotografování tropických rostlin a divokých zvířat. Každý národní park něčím odlišný, na nachází se v jiném prostředí a nabízí vlastní druhy rostlin a živočichů. Součástí zájezdu je i odpočinek na nádherných plážích Tichého oceánu a Karibského moře.

2/ Vícedenní dobrodružný treking v kostarickém pralese, kdy se budeme zblízka setkávat s divokými zvířaty. Tato akce je fyzicky velmi náročné zejména z důvodu tropického klimatu.

 

Do Kostariky jezdím od roku 2009 a doporučuji ji všem nadšeným botanikům, zoologům a fotografům.

+420 731 020 456 htomsova@seznam.cz