Patagonie

argentina5

Drsná jihoamerická krajina jen kousek od Antarktidy a Jižního pólu je snem zkušených cestovatelů. Čekají tu na nás neopakovatelné přírodní scenérie – divoké hory s fantastickými skalními stěnami a věžemi, nádherné ledovce, tyrkysová jezera, nekonečná pampa a exotická fauna a flóra. Nabízí se tu možnost jak treků méně náročných, ale světově vyhlášených, tak i náročných treků v úplně odlehlých oblastech, kde neexistují vyšlapané, natož značené cesty a kde budeme odkázáni skutečně sami na sebe. Navštívit můžeme NP Glaciares se světoznámými štíty Fitz Roy a Cerro Torres a mnoha ledovci v čele s tím údajně nejkrásnějším na světě, Glaciar Moreno. Další ledovce a úžasné skalní věže a jezera můžeme vidět v NP Torres del Paine. A největší lahůdky se pro nás nabízejí v Ohňové zemi /Tierra del Fuego/, kde můžeme podniknout náročné treky v pohoří Valdivieso, na chilském ostrově s vojenskou základnou Isla Navarino nebo také méně náročné výlety v okolí nejjižnějšího města na světě, Ushuaia. Náročnost akce bude vždy přizpůsobena zájmům a schopnostem účastníků. Poprvé jsem se do Patagonie vydala v roce 2008 jako vedoucí šestitýdenní trekingové expedice.

Jaké akce Vám zde mohu nabídnout?patagonie5

1/ Treking v jižní Patagonii – světoznámé, nepříliš náročné vícedenní přechody v národních parcích Los Glaciares /s vrcholy Fitz Roy a Cerro Torre/, Torres del Paine a v Ohňové zemi. Zájezd s tímto programem provázím od roku 2013 pro cestovní kancelář MUNDO.

2/ Treking v Ohňové zemi – náročné vícedenní přechody v divočině na konci světa s tábořením ve volné přírodě.

3/ Poznávací zájezd do Patagonie s mírnou turistikou – cestování ze severní do jižní Patagonie s návštěvami národních parků a jednodenními túrami, s možností výstupů na sopky, raftingem a pozorováním patagonské zvířeny /tučňáci, lachtani, lamy, plameňáci, bobři apod./

patagonie2

 

+420 731 020 456 htomsova@seznam.cz